Czy regeneracja wtryskiwaczy się opłaca


Jeśli chcemy móc przemierzać polskie drogi w sposób bezpieczny, musimy brać pod uwagę każdy ich aspekt, także to, że pełne uskoków i dziur, niejednokrotnie nieposypane w czasie zimy, wyboiste i kręte mogą być prawdziwym utrapieniem. Nasz samochód nie jest maszyną nie do zdarcia, a w jego pielęgnacji musimy brać pod uwagę nie tylko cenę, ale przede wszystkim jakość. Jeśli chcemy być absolutnie bezpieczni i cieszyć się w stu procentach komfortową jazdą, nie pozwolimy sobie na żadne zaniedbania. Wielu ludzi się zastanawia, czy regeneracja wtryskiwaczy jest bardziej opłacalna niż jego wymiana, oprócz tego zadają sobie pytanie, kiedy musi to nastąpić i czy samochód długo wytrzyma w takim stanie, w jakim jest obecnie.

Moja siostra też kiedyś wychodziła z takiego założenia, wylądowała więc pewnego dnia u mechanika z silnikiem do wymiany, bo paliwo zalało wszystkie układy.” Nie trzeba mówić, że był to gigantyczny wydatek. Żeby tego uniknąć, o samochód trzeba dbać w każdym calu i kiedy konieczna jest regeneracja wtryskiwaczy to trzeba to po prostu zrobić. Konieczny w tym celu jest mechanik o odpowiednim, długoletnim doświadczeniu.

Budowa wtryskiwacza jest na tyle skomplikowana, że fachowiec musi odróżniać cylinder od iglicy, do tego musi wiedzieć jak adaptować taki wtryskiwacz do dieslowego silnika. Tylko z pozoru jest to prosta sprawa, bowiem pamiętajmy, że mechanik musi wziąć pod uwagę takie rzeczy jak ciśnienie wtrysku, to, ile on spala, a także jak długo już jest używany. Przyjmuje się, że dobry wtryskiwacz ujedzie i kilkaset tysięcy kilometrów bez zająknięcia – jest to więc element, który wymieniamy stosunkowo rzadko, ale na który trzeba zwrócić wyjątkową uwagę, zwłaszcza, że przecież silnik to jedna z najważniejszych części, zwana też sercem samochodu. Regeneracja wtryskiwaczy jest więc zajęciem, które zajmie naszemu mechanikowi sporo czasu. Udajmy się jednakże do takiego, który będzie fachowcem. Nie warto oszczędzać na takich elementach silnika, ponieważ może się to źle skończyć.

Pani Magda tak skomentowała swoje próby:

Pewnego dnia silnik po prostu odmówił współpracy. Spędziłam cały dzień z ojcem próbując zmusić samochód do ruszenia, ale to nic nie dało. Okazało się, że to, czego nie zrobiłam w czasie, to była regeneracja wtryskiwaczy. Gdybym pomyślała o tym wcześniej, nie miałabym tego problemu, który miałam teraz.”

To nie jedyny taki przypadek

Takich przypadków jest dużo więcej. Tymczasem regeneracja wtryskiwaczy nie jest rzeczą drogą! Przecież każdemu zależy na bezpieczeństwu i maksymalnej wydajności samochodu. Potencjalne problemy, jakie idą za awariami wtryskiwaczy biorą się przede wszystkim z tego, że po pewnym czasie nie monitorujemy ich stanu. Dzieje się tak dlatego, że ponieważ są zwykle bardzo wytrzymałe, odkładamy ten moment tak długo, aż o nim zapominamy. Tymczasem w internecie można wyszukać wiele firm i wielu fachowców, którzy mogliby odsunąć od nas problem związany ze zbyt późną regeneracją wtryskiwaczy.

Jak przebiega regeneracja?

Regeneracja pompowtryskiwaczy to nie jest bardzo złożony proces, czego dowodem są informacje zaczerpnięte z tej strony – profesjonalna regeneracja wtryskiwaczy. Składa się na niego najczęściej czyszczenie, test i regulacja. Oprócz tego, cena zwykle nie przekracza czterystu złotych, co jest naprawdę bardzo małym wydatkiem w perspektywie lat. Jest też na pewno tańsza niż wymiana całego silnika po tym, jak uszkodzone elementy zepsują go na dobre. Dlatego już teraz warto zastanowić się, czy nasz samochód nie potrzebuje odrobiny specjalnej uwagi. Rozejrzyjmy się za fachowcami z dobrą opinią, takimi, którym będziemy mogli zaufać. W perspektywie regeneracja pompowtryskiwaczy naprawdę się opłaca.