Nowoczesne usługi dźwigowe

Dźwigi są niezbędne na budowach i przy większych inwestycjach budowlanych. Oprócz tradycyjnych dźwigów pionowych stosowanych przy budowach najemcy coraz chętniej korzystają z innych nowinek technologicznych jak małe dźwigi czy mobilne żurawie. Urządzenia te świetnie sprawdzają się w miejscach, gdzie zwykłe dźwigi się nie mieszczą, a dodatkowo koszty ich wynajmu są niższe, a miejsc, w których można ich użyć jest dużo więcej. Dlatego przy wielu inwestycjach warto rozważyć użycie tych tańszych zamienników.

pexels-photo-257768

Małe dźwigi

Małe dźwigi są stworzone do usług dźwigowych w tych miejscach, które są wąskie i trudno dostępne. Mini dźwigi na gąsienicach są często wykorzystywane tam, gdzie nie wjedzie tradycyjny żuraw samojezdny lub wszędzie tam, gdzie przestrzeń jest dosyć ograniczona. Gąsienice sprawiają, że mini żuraw jest wyjątkowo zwrotny, a jego waga jest dużo stabilniej rozłożona na podłożu. Dzięki zmniejszonej masie, mini-dźwigi gąsienicowe są w stanie pracować niemal na każdym rodzaju podłoża.

Najczęściej mini żurawie używane są do montażu szyb w trudno dostępnych miejscach,. Wynajmuje je się też do prac konserwacyjnych wewnątrz pomieszczeń, a także do przenoszenia dzieł sztuki w muzeach. Ułatwiają też prace na halach i prace w kościołach

Mini żurawie wyposażono w hak, który jest zamocowany bezpośrednio na końcu wysięgnika lub wciągarkę z liną i zakończoną zbloczem dźwigowym. Do uzyskania zwiększonej wysokości podnoszenia należy zastosować specjalne przedłużenie wysięgnika. Kąt pochylenia i długość dodatkowego wysięgnika są zazwyczaj regulowane.

Zalety mini dźwigów są często wykorzystywane w budownictwie. Jak informują nas specjaliści z dzwigi-wynajem.pl/nasza-oferta/dzwigi/ , zwłaszcza chętnie są używane tam, gdzie trzeba wykonywać usługi w pomieszczeniach zamkniętych. Maszyny są wyposażone w podwójny system zasilania.

Żurawie

Żurawie mobilne oferują zwiększoną ruchomość żurawia samochodowego połączoną z różnorodnością zastosowania typową dla żurawia budowlanego – żurawia wieżowego obrotowego. Wiele firm w swoich ofertach posiada usługi mobilnych żurawi wieżowych, razem z obsługą operatorską dla każdej gałęzi budownictwa – w szczególności do budownictwa mieszkaniowego oraz prac montażowych na dachach wysokich i długich obiektów.

Transport żurawi odbywa się z kompletnym wyposażeniem, na które składa się:

  • wieża
  • przeciwwagi
  • kabina operatorska
  • agregat prądowy

Mobilny żuraw samojezdny wieżowy potrzebuje maksymalnie dwudziestu minut, żeby być gotowym do pracy. W sytuacji, gdy musi zrealizować kilka zadań w ciągu dnia, bardzo dobrze się sprawdza. Operator, który steruje żurawiem z górnej kabiny lub bezprzewodowo drogą radiową za pomocą pilota.

Mobilne żurawie samojezdne wieżowe charakteryzują się dużą mobilnością. To dzięki niej, są najlepsze dźwigi wieżowe montowane na samochodach. Idealnie nadają się do pracy w gęsto zabudowanych centrach miast, przy montażu szalunków, montażu klimatyzacji czy w trakcie budowy hali. Na placu budowy mogą pracować również jako elektryczny żuraw wieżowy. Dźwigi wyposażone mogą być w samopoziomujące widły, kosz do betonu, zawiesia pasowe czy łańcuchowe.

Żurawie na tle nieba

Żurawie i koparka na tle zachmurzonego nieba