Rozwiązania dla firm transportowych


 

Nowoczesne systemy zarządzania flotą pojazdów zyskują coraz większe grono klientów. Takie rejestratory montowane są w poszczególnych samochodach ciężarowych, maszynach budowlanych, maszynach rolniczych czy pojazdach komunalnych. Taka technologia jest idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw, które w ten sposób szukają ograniczenia kosztów i jednocześnie metod usprawnienia swojego biznesu.

 

 

Możliwości systemów gps:

 

W przypadku zamontowania lokalizatorów gps w naczepach i pojazdach ciężarowych zyskujemy między innymi takie rozwiązania identyfikowane jak:

 

 • szybka komunikacja z kierowcą za pomocą panelu systemu

 • błyskawiczny alarm informujący spedytora o napadzie czy innej sytuacji zagrożenia

 • identyfikację naczep

 • moduł CAN wraz z dostępem do informacji o zużyciu paliwa, przebiegu, obrotach silnika czy prędkości pojazdu

 • kontrola czasu pracy kierowcy wraz z jego identyfikacją

 • analizę stylu jazdy kierowcy tzw. eco driving

 • alarm informujący o czasie otwarcia naczepy

 • automatycznie generowane raporty

Sukces w branży – jak to osiągnąć

 

Konkurencja na rynku firm transportowych jest dość duża. Z tego względu wdrażanie systemów gps wydaje się szansą na lepszą obsługę klienta, optymalizację tras i lepszą efektywność pracy kierowców. Szczegółów na temat takich systemów dowiemy się między innymi na tej stronie – lokalizacja gps Transmobil. Montaż takich rejestratorów w pojazdach powala na szybkie i łatwe uzyskanie wszelkich potrzebnych danych. W tym celu wykorzystuje się między innymi takie elementy lokalizatorów jak sondy paliwa, tachografy czy inne czujniki elektroniczne.

 

 

Zapytaliśmy jednego z właścicieli firm transportowych czy inwestycja w taki system gps jest opłacalna. Oto odpowiedź:

 

 

„Wprawdzie nasza firma od niedawna istnieje na rynku, ale nie poddajemy się konkurencji. Od razu wiedzieliśmy, że konieczne jest solidne zarządzanie cała flota i dlatego postanowiliśmy wdrożyć te lokalizatory gps. Z kilkumiesięcznego doświadczenia mogę powiedzieć, że faktycznie w krótkim czasie odnotowaliśmy lepszą efektywność naszych kierowców, ale też spore oszczędności na paliwie. Wszystko dlatego, że teraz nasi pracownicy starają się jeździć bardziej ekonomicznie”.

 

Marek

 

Kilka zalet lokalizatorów gps

 

Z urządzeń gps z powodzeniem korzystają prywatni właściciele samochodów. Dzięki nim bez problemu można dotrzeć pod wskazany adres czy sprawniej poruszać się po zakorkowanym mieście. Takie lokalizatory znajdują także zastosowanie w branży wojskowej czy turystycznej. Jednak mimo wszystko wydaje się, że to właśnie transport docenia możliwość wdrożenia tych rozwiązań technologicznych. Do największych zalet tych systemów zalicza się między innymi:

 

 • Szybkość i łatwość obsługi (w tym zdalne zarządzanie flotą)

 • Dostęp do danych z poziomu różnych urządzeń jak komputery czy smartfony.

 • Bezpieczeństwo danych, dzięki szyfrowanym połączeniom.